Ky është parashikimi i motit për sot

 Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së sotme.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, IHM’ja parashikon që e shtuna të jetë me mot të vranët dhe interval me diell.
Temperaturat minimale parashihen të jenë të ngjashme por maksimalet për 1-2 gradë më të larta.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s.“Dita e shtune parashihet me mot të vranët dhe intervale me diell. Temperaturat minimale parashihen të jenë të ngjashme por maksimalet për 1-2 gradë më të larta. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftim.

LAJME TË TJERA