Ky është parashikimi i motit për sot

 Ky është parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do të lëvizin nga 7 deri në 25 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Ky institut paralajmëron po ashtu se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit.

LAJME TË TJERA