Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

 Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Sot dhe nesër në vendin tonë prite të ketë përmirësim të motit.

Vranësirat do të zhvendosen drejt lindjes për t’u zëvendësuar me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

LAJME TË TJERA