LAJM I MIRË: 70 raste, por nga një numër i madh mostrash – Mësoni për sa sosh bëhet fjalë

 LAJM I MIRË: 70 raste, por nga një numër i madh mostrash – Mësoni për sa sosh bëhet fjalë

70 raste të reja janë konfirmuar nga instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Përkundër faktit se janë 20 më shumë sesa rezultuan dje, lajm i mirë është fakti se ky numër ka rezultuar pozitiv pas ekzaminimeve të 633 mostrave, përcjell 07 Press.

Ditëve të fundit kemi pasur një rënie të dukshme të numrit të të infektuarve, teksa shpresojmë që të vazhdojë kështu, deri në pikën zero.

122 TË SHËRUAR DHE 70 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, September 12, 2020

07 Press

LAJME TË TJERA