LAJMI I FUNDIT: 10 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë

 LAJMI I FUNDIT: 10 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë

10 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë, pra 07 dhe 152 në gjithë Kosovën.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

28 TË SHËRUAR DHE 152 RASTE ME COVID-19!Sot më 05 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, July 5, 2020

LAJME TË TJERA