LAJMI I FUNDIT: 4 raste të reja me koronavirus në rajonin 07, ky është numri total i të infektuarve

 LAJMI I FUNDIT: 4 raste të reja me koronavirus në rajonin 07, ky është numri total i të infektuarve

4 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në rajonin tonë dhe 79 në gjithë Kosovën.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Komuna më e prekur sërish del të jetë Prishtina me 40 raste.

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

71 TË SHËRUAR DHE 79 RASTE ME COVID-19!Sot më 30 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Tuesday, June 30, 2020

LAJME TË TJERA