LAJMI I FUNDIT: Dyshohet për një të plagosur afër pallatit të rinisë në Prishtinë

 LAJMI I FUNDIT: Dyshohet për një të plagosur afër pallatit të rinisë në Prishtinë

Policia e Kosovës sot rreth orës 16.00 ka pranuar një informatë për një person të plagosur te Pallati i Rinisë në kryeqytet.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka bërë të ditur se ekipet policore menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes.

“Te një lokal i Pallatit të Rinisë dyshohet se një person është plagosur. Ekipet mjekësore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa ekipet e forenzikës dhe hetuesia e Policisë së Kosovës, po kryejnë procedurat e nevojshme hetimore dhe të vendit të ngjarjes për të sqaruar rrethanat lidhur me incidentin”, ka thënë Hoxha për GazetaBlic.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se pas raportimeve shtesë, policia do të bëjë të ditura detajet tjera lidhur me rastin.

LAJME TË TJERA