LAJMI I FUNDIT: Futbollisti i kombëtares së Kosovës e humb sezonin

 LAJMI I FUNDIT: Futbollisti i kombëtares së Kosovës e humb sezonin

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, që së fundi ftohej nga gjenerata U21, Arbenit Xhemajli, ka humbur sezonin.

Kjo pas një lëndimi që e ka pësuar në gju. Anëtari i ri i Sunderlandit është lënduar rëndë, me ç’rast e ka humbur sezonin, shkruan GazetaBlic, përcjell 07 Press.

Këtë e ka konfirmuar edhe vetë trajneri i ekipit anglez, Phil Parkinson.

“Fatkeqësisht, ai ka pësuar një lëndim serioz në gju gjatë kohës sa ishte me Kombëtaren e Kosovës.Ai do të jetë jashtë për tërë pjesën tjetër të sezonit dhe kjo është shumë keq për të pasi ai u ambientua shumë mirë në klub”, ka thënë mes tjerash Parkinson.

LAJME TË TJERA