LAJMI I FUNDIT: Isa Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

 LAJMI I FUNDIT: Isa Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se ka dalë pozitiv në COVID-19.

Ai, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se “përveç plogështisë”, nuk ka ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor.

“Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar pozitiv me Covid-19. Përveç një plogështie, nuk vërej ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Anëtarët e tjerë të familjes nuk janë të prekur. Ditet në vijim to të jem i izoluar. Apeloj te të gjithë për kujdes maksimal!”, shkruan ai.

Krahas Mustafës, edhe disa anëtarë të LDK-së kanë bërë të ditur gjatë javëve të kaluara se janë të infektuar me koronavirus.

Lumir Abdixhiku kishte njoftuar se ishte i infektuar me koronavirus tri ditë më parë. Pak më herët, pozitiv kishte dalur deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ashtu si edhe shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi.

Vetëm dy javë më parë, KOHËS i ishte thënë nga LDK-ja se Mustafa ndihet mirë dhe se s’ka nevojë të testohet.

Në LDK, ndërkaq, nuk kishte pasur të dhëna se cili deputetët e ka bërë testin, e cili jo.

LAJME TË TJERA