LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet zyrtarisht super-meçi për titull bote, Anthony Joshua – Kubrat Pulev

 LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet zyrtarisht super-meçi për titull bote, Anthony Joshua – Kubrat Pulev

Anthony Joshua do të ritkhehet në ring.

Vështirë se do të kishte një lajm më të mirë se ky për gurmanët e boksit, përcjell GazetaBlic.

Kampioni botëror në kategorinë e rëndë, me 12 Dhjetor të këtij viti, brenda kuadratit të ringut, do të dalë përballë bullgarit Kubrat Pulev, me synimin e vetëm, mbrojtjen e titujve të boksit profesionist, IBF, WBA dhe WBO.

Këtë e ka konfirmuar para pak çastesh “Sky Sports”, që edhe gëzon të drejtat e transmetimit.

ANNOUNCED 🚨 Anthony Joshua returns to defend his IBF, WBA & WBO world titles against Kubrat Pulev on December 12, live on Sky Sports Box Office

Posted by Sky Sports Boxing on Friday, October 16, 2020

LAJME TË TJERA