LAJMI I FUNDIT: Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

 LAJMI I FUNDIT: Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton edhe për një të vdekur nga koronavirusi.

Njoftim për mediaPrishtinë, 09. 04. 2020

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19.

Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.Kjo është vdekja e shtatë nga Covid-19 në Kosovë.

LAJME TË TJERA