LAJMI I FUNDIT: Vetëm një rast i ri me koronavirus në rajonin 07, ky është numri total i të infektuarve

 LAJMI I FUNDIT: Vetëm një rast i ri me koronavirus në rajonin 07, ky është numri total i të infektuarve

Me datën 15 korrik në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 486 mostra, ku 132 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 47 raste, komuna Ferizaj 16 raste, komuna Mitrovicë 16 raste, komuna Gjilan 12 raste, komuna Podujevë 6 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Viti 4 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Prizren 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Kaçanik 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Kamenicë, Klinë, Graçanicë, Kllokot, Mitrovicë e veriut, Obiliq, Rahovec dhe Skenderaj.

LAJME TË TJERA