Mblidhet koalicioni qeverisës: Mustafa, Haradinaj e Limaj takim në Kuvend

 Mblidhet koalicioni qeverisës: Mustafa, Haradinaj e Limaj takim në Kuvend

Liderët e tri partive, që janë në koalicion kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, raportohet se janë duke zhvilluar takim në këto momente.

Mediat raportojnë se Mustafa, Haradinaj e Limaj janë duke zhvilluar takim në objektin e Kuvendit të Kosovës.

KP shkruan se takimi po mbahet në zyrat e Grupit Parlamentar të LDK-së.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme ka pasur një takim tjetër mes liderëve të vendit. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me mëngjes me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli dhe atë të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Detaje për takimin janë dhënë shumë pak derisa është cilësuar si takim mes “miqsh”.

Mediumi i AAK-së “Aleanca Press” dje shkroi se ky takim ka pasur të bëjë zhvillimet e fundit politike në vend. Pos zhvillimeve politike, Aleanca Press përmendi edhe aktakuzat e Speciales. ku theksohet se Tribunalit Special i kanë mbetur edhe dy ditë kohë që të vendosë për apo kundër konfirmimit të tyre. /Reporteri.net

LAJME TË TJERA