Mediat turke e bëjnë të kryer, Vedat Muriqi drejt transferimit tek skuadra e njohur angleze

 Mediat turke e bëjnë të kryer, Vedat Muriqi drejt transferimit tek skuadra e njohur angleze

West Bromwich Albion dhe Lazio janë në bisedime të avancuara për Vedat Muriqin me sulmuesin kosovar i cili nuk po e ndjek më klubin e tij në rrjetet sociale.

27-vjeçari u transferua në Lazio në një transferim prej 19 milionë eurosh nga Fenerbache në vitin 2020.

Megjithatë, periudha e tij te Lazio ka qenë një makth absolut pasi sulmuesi kosovar nuk ka arritur të justifikojë çmimin e tij, duke shënuar vetëm dy gola në 48 paraqitjet, përcjell GazetaBlic Sport.

Muriqi ishte lidhur me një lëvizje huazimi te Leeds United, por sipas raportimeve të shumta në Itali, skuadra e kampionatit anglez West Bromwich Albion tani është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me sulmuesin për një marrëveshje të përkohshme.

Raportimet në Turqi sugjerojnë se marrëveshja është përfunduar dhe Muriqi tashmë po udhëton për në Angli.

Megjithatë, si Calciomercato.com ashtu edhe eksperti i transferimeve Alfredo Pedullà raportojnë se marrëveshja nuk është finalizuar ende pasi Lazio dëshiron të përfshijë një detyrim për të blerë në marrëveshje.

Maurizio Sarri e ka identifikuar Jonathan Michael Burkardt të Mainz si zëvendësuesin ideal të Muriqit.

LAJME TË TJERA