Megjithatë shqetësues mbetet numri i lartë i viktimave nga koronavirusi, 13 vetëm në 24 orët e fundit

 Megjithatë shqetësues mbetet numri i lartë i viktimave nga koronavirusi, 13 vetëm në 24 orët e fundit

Përkundër faktit se pas një kohe të gjatë numri i të infektuarve ka arritur nën 100, edhe më tutje shqetësues mbetet numri i viktimave.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 99 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Sipas të dhënave të publikuara para pak çaste nga instituti, rezulton se vetëm në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë regjistruar 13 raste të vdekjes, duke e dërguar në 480 numrin e përgjithshëm të viktimave nga Covid19.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë.

152 TË SHËRUAR DHE 99 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, August 24, 2020

LAJME TË TJERA