Mesfushori i Lazios e kafshoi kundërshtarin, gjyqtari e përjashtoi pasi u lajmërua nga VAR-i

 Mesfushori i Lazios e kafshoi kundërshtarin, gjyqtari e përjashtoi pasi u lajmërua nga VAR-i

Një gjest tejet i shëmtuar është parë në humbjen e Lazios në udhëtim te Lecce.

Biancoçelestët ishin goxha të nervozuar minutave të fundit, derisa mesfushori Patric shpërtheu, duke kafshuar kundërshtarin, përcjell GazetaBlic.

VAR-i e kapi këtë moment, derisa ia konfirmoi edhe gjyqtarit kryesor Maresca, i cili u kap për xhepi dhe e ndëshkoi spanjollin me të kuq.

Tani, është në dorën e autoriteteve të federatës italiane për t’u parë sesa do të dënohet për këtë gjest, që më shumë i ngjanë sulmuesit uruguaian, Luis Suarez, i cili njihet në botën e futbollit, si futbollisti kafshues, për disa aferave të këtij lloji.

Për më shumë, shikoni videon:

LAJME TË TJERA