Messi në Manchester City? Vjen reagimi i babait të argjentinasit

 Messi në Manchester City? Vjen reagimi i babait të argjentinasit

La Nacion raportoi se Messi tashmë ka marrë vendimin së bashku me gruan e tij dhe ishte duke u përgatitur për jetën në Manchester për t’u bashkuar me Pep Guardiola. E gjitha nuk ishte ashtu siç dukej.

Jorge Messi (babai i Leo) konfirmon se videoklipi i La Nacion rreth “rrëfimit” të Messit është i rremë, dhe një imitim.

Sipas gazetës argjentinase La Nacion, Lionel Messi ka rrëfyer qartë se e ardhmja e tij qëndron larg FC Barcelona dhe afër Manchester Cityt. Por pasi u raportua kjo, pyetjet u bënë shpejt në lidhje me vërtetësinë e saj.

“Unë mora vendimin me Antonela [gruan] të largohem nga Barça. Kjo dhemb në shpirtin tim, por është bërë. Ky kapitull është mbyllur”, raportonte Nacion, duke ‘cituar’ Messin.Nuk kaloi shumë, megjithatë dhe babai i Messit demantoi gjithçka..

lass="alignnone size-full wp-image-11004" src="https://07press.com/wp-content/uploads/2020/11/Logo-Vector-XHULI-Finale-2-Versione.png" alt="" width="320" height="100" />

LAJME TË TJERA