Ministrja Hajdari ka humbur sot babain e saj, pak orë më pas, ajo i bashkangjitet Kurtit në konferencë!

 Ministrja Hajdari ka humbur sot babain e saj, pak orë më pas, ajo i bashkangjitet Kurtit në konferencë!

Ministrja në detyrë e Ekonomisë,Tregtisë dhe Financave, Rozeta Hajdari, sot ka pasur një humbje të madhe në familjen e saj.

Kjo pasi që sot ka ndërruar jetë, babai i minstres Hajdari.

Këtë e konformoi përmes konferencës edhe vetë kryeministri në detyrë, Albin Kurti.

“Ministrja sot ka pasur pasur rast vdekje por edhe i është bashkangjitur konferencës, pas kësaj ajo duhet të shkojë në Pejë për tu bashkangjitur tek familja për ceremoninë e varrimit të babait të saj”, tha Kurti.

Përkundër kësaj humbje të madhe, ministrja Rozeta Hajdari, i është bashkangjitur konferencës së bashku me Kurtin, në lidhje me shkarkimin e disa zyrtarëve të Ujësjellësit të Prishtinës.

LAJME TË TJERA