Mos ngurroni t’i bëni analizat | Shpëtoni veten, familjen dhe shoqërinë

 Mos ngurroni t’i bëni analizat | Shpëtoni veten, familjen dhe shoqërinë

Side view of young woman with protective face mask in town, she standing in front at the bus stop and waiting for her transport after work.

Mos ngurroni t’i bëni analizat për ‘Covid 19’ nëse momentalisht keni simptoma.

Nuk ka nevojë për panik, pasi ashtu siç e e kemi cekur edhe shkrimet e kaluara, ku 80% e rasteve të infektuara janë të lehta, raporton 07 Press.

Sipas informatave jozyrtare, një grua nga Rahoveci është me simptoma të tilla, por që po refuzon transferimin në QKUK për rehabilitim të mëtutjesh.

Gjithsesi, kjo ende nuk është e konfirmuar, andaj mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

Ju bëjmë thirrje të gjithëve, mos ngurroni, përfundoni analizat, shpëtoni veten, familjen dhe shoqërinë.

Koronavirusi është lloj gripi, andaj smka arsye për frikë e panik, por vetëm për kujdes të shtuar higjienik.

LAJME TË TJERA