Mot me diell

 Mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

IHK njofton se indeksi UV mbetet i lartë, ndërkaq do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

LAJME TË TJERA