Moti për sot dhe nesër

 Moti për sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

LAJME TË TJERA