Ndërron jetë babai i Berat Buzhalës, ishte i infektuar me koronavirus

 Ndërron jetë babai i Berat Buzhalës, ishte i infektuar me koronavirus

Ka vdekur në moshën 72 vjeçare (Bashor Gegë Buzhala) babai i gazetarit të njohur kosovar, Berat Buzhala.I ndjeri tash e disa ditë ishte duke u ballafaquar me virusin Covid-19.

“Sot në ora 13.00 vdiq baba i jonë, Bashor Gege Buzhala, në moshën 72 vjecare. Pas një lufte të gjatë me COVID’in ai nuk arriti të fitojë. Ne sytë e mi, të vëllaut dhe dy motrave, kjo është humbja e tij e parë. Ne ishim jashtëzakonisht krenare që e kemi pase një babë sikur ai. Tash e kemi nanën”, ka shkruar Buzhala në Facebook.

Lajmin për vdekjen e ka konfirmuar vet Buzhala, i cili po ashtu është i prekur nga virusi.Postimi i plotë i Buzhales:Miq dhe mikesha.

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID’in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen 🥰.Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

LAJME TË TJERA