Ndërron jetë mjeku i njohur kosovar

 Ndërron jetë mjeku i njohur kosovar

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, Vlora Dumoshi, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë mjeku Nusret Zijabeg.

Në shkrimin e saj në Facebook, Dumoshi, bën të ditur se Zijabeg ishte mjek internist.

‘Sot u nda nga jeta miku i familjës sonë, dhe një nga qytetarët e vjetër të Prishtinës, Dr. Nusret Zijabeg.

Ishte një mjek internist që numëron një sërë rolesh në shëndetin e njerëzve, mbi të gjitha ishte një njeri i dashur dhe shumë puntor.

Me këshillat mjeksore e bujare, zemra e doktor Zijabegut do të jetoj qindra vjet me ne.

Lamtumirë Doktor!”

Postimi i plotë:

Sot u nda nga jeta miku i familjës sonë, dhe një nga qytetarët e vjetër të Prishtinës, Dr. Nusret Zijabeg.Ishte…

Posted by Vlora Dumoshi on Saturday, September 12, 2020

LAJME TË TJERA