Ndërron jetë veprimtari i shquar i LDK-së

 Ndërron jetë veprimtari i shquar i LDK-së

Ka vdekur veprimtari i LDK-së në Prizren, Pjetër Prenqi.

Kjo degë, ka ngushëlluar familjarët e të ndjerit, derisa thuhet se Prenqi ishte veprimtar i devotshëm.

Ky është postimi i kryetarit të degës së LDK-së në këtë komunë, Anton Quni:

Lamtumire axha Pjeter!

Lidhja Demokratike e Kosovës – dega ne Prizren, ka humbur veprimtarin e devotshem te saj, Pjeter Prenqi.
Do ta kujtojme perhere per shpirtin e tij te bardhe dhe virtytet e larta njerezore qe kishte.
LDK e Prizrenit ju shpreh ngushellime familjes Prenqi, miqeve dhe gjithe te njohurve te tij.
Shpirti i befte drite ne paqen e botes se perjetshme.

LAJME TË TJERA