E shtunë, Shtator 30

Një grua shtatzënë sulmohet nga qentë endacakë në Prishtinë

Një qytetare është sulmuar sot nga qentë endacakë në Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur në Parkun e lagjes Dardania.

Diellza Rama, tha se kjo ka mundur të përfundonte me fatalitet. Ajo theksoi se po e pret një fëmijë pasi që është shtatzënë.

“Jam sulmuar nga 5-6 qenë, të cilët më janë vërsulur dhe më kanë rrëzuar, ku kam marr lëndime në bark, krahë dhe gjunjë, por fatmirësisht i shpëtova më të keqës. Mirëpo traumat, shqetësimet dhe frika për rrezikimin e jetës time dhe femijës që po pres nuk më janë larguar derisa erdhi emergjenca, më dërguan dhe më trajtuan në QKUK”, tha Rama.

Qytetarja iu bëri thirrje Komunës së Prishitnës, që t’i jepet fund këtij problemi të kahmotshëm të kryeqytetit.