Numër i lartë i të infektuarve me koronavirus në rajonin 07, këto janë të dhënat…

 Numër i lartë i të infektuarve me koronavirus në rajonin 07, këto janë të dhënat…

Nga 141 raste sa u konfirmuan para pak çastesh nga instituti kombëtar i shëndetit publik në vend, 25 sosh janë nga rajoni 07.

Lexo edhe: Bie për pak numri i viktimave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Gjegjësisht, 19 janë nga Gjakova, kurse 6 të tjerë nga Rahoveci, derisa nga Malisheva, kuptohet, për fat të mirë gjithmonë, nuk është regjistruar asnjë i tillë në 24 orët e fundit.

Më poshtë edhe komunikata e plotë e para pak çasteve nga IKSHPK-ja:

143 TË SHËRUAR DHE 141 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, August 27, 2020

/07 Press/

LAJME TË TJERA