Pamje katastrofale: Shikoni sesi qentë sulmojnë një grua në rrugën C në Prishtinë

 Pamje katastrofale: Shikoni sesi qentë sulmojnë një grua në rrugën C në Prishtinë

Pak më parë raportuam për kërkesat e Këshillit për lirinë dhe mbrojtjen e të drejtave të njeriut drejtuar organeve komunale të kryeqytetit dhe qeverisë.

Lexo edhe: KLMDNj me reagim të ashpër ndaj Qeverisë dhe Komunës së Prishtinës: Merruni me qentë endacakë, po i rrezikojnë qytetarët

Ata kanë kërkuar më shumë angazhim nga komuna e Prishtinës dhe institucionet relevante qeveritare për mbylljen e këtij problemi për qytetarë të shumtë, sidomos tani kur po afrohet stina e dimrit dhe gjasat për sulm nga qentë rritën dukshëm, përcjell 07 Press.

Në një video që e ka siguruar redaksia jonë nga lexuesit e saj, shihet sesi një grua, të shtunën që shkoi, në rrugën C të kryeqytetit u sulmua nga disa qenë endacakë, por që për fat të mirë u evitua më e keqja.

Për më shumë shikoni videon:

07 Press

LAJME TË TJERA