Pamje që magjepsin: Këto janë vendet më të bukura për jetesë!

 Pamje që magjepsin: Këto janë vendet më të bukura për jetesë!

Fotografi udhëton pesë vjet nëpër botë në kërkim të vendeve më të bukura

Fotografi belg, Sebastien Nagy (33), tashmë pesë vjet udhëton nëpër botë duke fotografuar vendet më të bukura të mundshme në të cilat mund të kalohet një natë apo të jetohet.

Gjatë udhëtimit në 20 shtete në të gjitha gjashtë kontinentet ka zbuluar vende plotësisht magjepsëse, nga rrokaqiejt deri te bujtinat e izoluara në mes shkretëtire, transmeton Telegrafi.

Shikoni galerinë dhe kënaquni me pamjet të cilat do t’ju lënë pa fjalë!

LAJME TË TJERA