Panik në Turqi pas tërmetit me magnitudë 5.6 ballë, PAMJE

 Panik në Turqi pas tërmetit me magnitudë 5.6 ballë, PAMJE

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e tokës në Turqi.

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë ka goditur rajonin e Mugllas.

Sipas raportimeve të EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6 dhe është ndjerë edhe në disa ishuj të Greqisë.

Zyrtarët turq deri më tani nuk ka pasur raportime për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Lëkundjet kanë shkaktuar panik te qytetarët.

LAJME TË TJERA