Pas një kohe të gjatë nuk është Prishtina – Mësoni komunën me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit

 Pas një kohe të gjatë nuk është Prishtina – Mësoni komunën me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit

Instituti kombëtar i shëndetit publik në vend para pak çastesh konfirmoi rastet e reja me koronavirus.

Lexo edhe: IKSHPK shpalos numrin e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

Nga totali i qytetarëve që rezultuan të prekur, pas një kohe të gjatë, Prishtina nuk është në vendin e parë.

Kjo pasi komuna me më së shumti të prekur në 24 orët e fundit në Kosovë është Gjakova, me një të infektuar më shumë se Prishtina.

150 TË SHËRUAR DHE 55 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, September 14, 2020

07 Press

LAJME TË TJERA