E shtunë, Shtator 30

Plagosja në Rahovec, dorëzohen në polici dy të dyshuarit e familjes Sylka

Janë dorëzuar në polici dy të dyshuarit e përfshirë në plagosjen që ndodhi në Rahovec.

Kështu ka bërë të ditur edhe Policia e Kosovës për rajonin e Gjakovës, përcjell 07 Press.

“Rreth orës 16:40, është raportuar se dy persona  në rrugën “Fahri Fazliu” në Rahovec ishin qëlluar me armë. Policia menjëherë ju ka përgjigjur rastit dhe nga informacionet e para të marra është konfirmuar se dy persona, meshkuj të moshës madhore janë dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë të plagosur nga amë zjarri. Në ndërkohë në Stacionin Policor në Rahovec janë dorëzuar dy persona meshkuj të moshës madhore e që dyshohet se janë të përfshirë në rast. Lidhur me rastin është organizuar operacion bastisje ku janë konfiskuar gjashtë armë të ndryshme dhe municion. Aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit  janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë rast”.

Redaksia mëson se dy të dyshuarit e përfshirë janë të familjes Sylka.