Premier League do të luhet pa tifozë, katër ndeshje në ditë luhen në Wembley

 Premier League do të luhet pa tifozë, katër ndeshje në ditë luhen në Wembley

MANCHESTER, ENGLAND – MAY 06: The Premier League Trophy on display prior to the Premier League match between Manchester City and Huddersfield Town at Etihad Stadium on May 6, 2018 in Manchester, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Federata angleze vjen me idenë e re të rifillimit të kampionatit të Premier Ligës.

Për këtë, stadiumi i Wembleyt dhe qendra stërvitore do të shërbejnë për luajtjen e ndeshjeve.

Premierliga është ndalur prej muajit të kaluar, kur shpërtheu pandemia e koronavirusit Covid 19.

“Ndeshjet duhet të luhen në qershor ose korrik. Stadiumi do të jetë i zbrazur. Nëse katër ndeshje në ditë luhen në Wembley, kjo do të përfundojë me kohë”, ka thënë një burim i Premierligës për gazetën Times në Angli.

Kujtojmë që renditjen e Premiler Ligës e kryeson Liverpooli me 25 pikë më shumë se sa kampioni i tanishëm, Manchester City.

LAJME TË TJERA