Premierliga mund të anulohet sikurse Eredivisie! Lineker i frikësohet këtij vendimi

 Premierliga mund të anulohet sikurse Eredivisie! Lineker i frikësohet këtij vendimi

Gary Lineker ka frikë se Premier League do të ketë pak zgjedhje dhe do të vendosë njëjtë sikur Eredivisie, duke anuluar kështu sezonin 2019/20.

Eredivisie ka anuluar sezonin duke mos shpallur kampionin, pavarësisht që AZ dhe Ajax ishin në krye të tabelës, gjithashtu ata vendosën që asnjë ekip të mos promovohet ose largohet nga liga, përcjell GazetaBlic.

Lineker shkroi në Twitter: ‘Mund të dëshmojë se është mënyra e vetme. Sidoqoftë, vështirë se është mënyra më e drejtë?

‘Liverpool është në vendin e parë me 25 pikë më shumë se Manchester City dhe po pret me padurim që të rifillojë sezoni (nëse ndodhë), në mënyrë që të fitojë titullin e Premierligës pas 30 viteve.

LAJME TË TJERA