Presidenti Thaçi dekreton dy marrëveshje ndërkombëtare të kërkuara nga Konjufca

 Presidenti Thaçi dekreton dy marrëveshje ndërkombëtare të kërkuara nga Konjufca

Me kërkesë të ministrit të detyrë të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, presidenti Hashim Thaçi ka dekretuar dy marrëveshje kombëtare.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka nënshkruar dekretet për ratifikim të dy marrëveshjeve ndërkombëtare, me kërkesë të ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, duke i hapur rrugë ratifikimit të tyre në Kuvendin e Kosovës.

Marrëveshjet që Thaçi ka nënshkruar kanë të bëjnë me financime të përbashkëta midis Kosovës dhe Bankës Gjermane për Zhvillim, në dy projekte të ndryshme.

Dekretet do t’i dërgohen Kuvendit për procedim.

LAJME TË TJERA