Qytetet dhe fshatërat prej nga vijnë 117 të infektuarit e 24 orëve të fundit

 Qytetet dhe fshatërat prej nga vijnë 117 të infektuarit e 24 orëve të fundit

117 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Kështu njoftoi para pak çastesh vetë IKSHPK-ja përmes postimeve tashmë të zakonshme, përcjell 07 Press.

Ndërkaq, komuna me më së shumti të prekur sërish del të jetë Prishtina, me gjithsej 36 raste, e që pasohet nga Gjilani me 21 sosh.

Më poshtë edhe komunikata e plotë si dhe lista e përgjithshme me qytetet dhe fshatërat prej nga vijnë 117 të infektuarit e 24 orëve të fundit në Kosovë.

131 TË SHËRUAR DHE 117 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, September 5, 2020

LAJME TË TJERA