Qytetet dhe fshatërat prej nga vijnë 71 të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

 Qytetet dhe fshatërat prej nga vijnë 71 të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

71 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në vendin tonë.

Lexo edhe: Ky është numri i të shëruarve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

Këtë e zyrtarizoi para pak çastesh vetë instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë, përcjell 07 Press.

Komuna me më së shumti raste sërish doli të jetë Prishtina me gjithsej 13 raste.

163 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, September 13, 2020

LAJME TË TJERA