Qytetet dhe fshatrat prej nga vijnë 142 të infektuarit e 24 orëve të fundit në vend

 Qytetet dhe fshatrat prej nga vijnë 142 të infektuarit e 24 orëve të fundit në vend

142 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.
Nga 142 sa janë gjithsesj, 45 janë nga komuna e Prishtinës, që pasohet nga Gjilani e Podujeva me nga 10 raste, kurse Peja e Prizreni me nga tetë sosh.

Më poshtë edhe lista e plotë e pacientëve të infektuar dhe vendbanimi i tyre.

201 TË SHËRUAR DHE 142 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, August 14, 2020

LAJME TË TJERA