Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna të Kosovës

 Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna të Kosovës

250 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vendin tonë, prej tyre 21 në rajonin 07.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 21 raste të reja vetëm në rajonin 07

Kështu ka bërë të ditur instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë.

Komuna me më së shumti të prekur rezulton të jetë Prishtina, me gjithsej 65 raste.

126 TË SHËRUAR DHE 250 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, August 3, 2020

LAJME TË TJERA