Regjistrohen edhe tetë viktima të tjera nga koronavirusi në vendin tonë

 Regjistrohen edhe tetë viktima të tjera nga koronavirusi në vendin tonë

193 raste të reja me koronavirus në Kosovë, derisa tetë viktima të tjera janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: Ky është numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend përmes një konference për media.

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

205 TË SHËRUAR DHE 193 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, August 13, 2020

LAJME TË TJERA