Rezulon negative në testin për COVID-19 pacientja që u infektua me variantin afrikan

 Rezulon negative në testin për COVID-19 pacientja që u infektua me variantin afrikan

Para disa ditëve në vendin tonë është regjistruar mbërritur rasti i parë i personit të infektuar me variantin afrikan të koronavirusit.

Sot, infektologu Izet Sadiku ka treguar për gjendjen e pacientes e cila është duke u trajtuar ne klinikën infektive.

Sadiku tha se gjendja e saj është stabile dhe se ditën djeshme pasi ajo i është nënshtruar testit PCR ka rezultuar negative.

“Ka përmirësime dhe gjendja e saj është stabile, në ditën e djeshme pacientja në testin PCR ka rezultuar negative”, tha ai në T7.

LEXO EDHE:

Kryeministri Kurti me “pit-stop” në Prizren – Sot merr pjesë në Samitin e krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

LAJME TË TJERA