Rezulton pozitiv me koronavirus zyrtari i lartë i PDK-së

 Rezulton pozitiv me koronavirus zyrtari i lartë i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka njoftuar se ai ka dalë pozitiv me koronavirus, raporton Gazeta Blic.

“Përkundër faktit se jam përpjekur të jem i kujdesshëm, duke mos anashkaluar rekomandimet, dua t’ju njoftoj se pas testimit për COVID-19, kam rezultuar pozitiv”, ka shkruar ai.

Njoftimi i plotë:

Të dashur qytetarë,

Përkundër faktit se jam përpjekur të jem i kujdesshëm, duke mos anashkaluar rekomandimet, dua t’ju njoftoj se pas testimit për COVID-19, kam rezultuar pozitiv.

Aktualisht, jam mirë dhe përveç simptomave të zakonshme, nuk kam ndonjë vështirësi të theksuar në përballimin e virusit. Gjatë kësaj periudhe të vetë-izolimit, do t’u përmbahem rekomandimeve të OBSH-së dhe mjekëve tanë. Ju ftoj edhe juve t’u përmbaheni rekomandimeve për ruajtjen dhe mbrojtjen e shëndetit tuaj dhe njerëzve të afërt në këtë periudhë aspak të lehtë në të cilën po kalojmë si vend.

LAJME TË TJERA