Rrahu gruan dhe vajzën, arrestohet rahovecasi

 Rrahu gruan dhe vajzën, arrestohet rahovecasi

Gjatë ditës së djeshme janë raportuar katër raste të dhunës në familje, ku katër burra kanë sulmuar fizikisht dhe psiqkisht gratë e tyre, njëri nga ta ka rrahur edhe vajzën e tij përveç gruas.

Më poshtë ju sjellim raportin e Policisë së Kosovës:

Prishtinë, 13.05.2021-22:00.
Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa, i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Prishtinë, 14.05.2021-21:00.
Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Nuk raportohet për të lënduar ndërsa, i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Rr. Riza Matoshi, Ferizaj 13.05.2021-23:00.
Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit ka sulmuar bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Nuk raportohet për te lënduar. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Rahovec, 14.05.2021-22:25.
Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht dy viktimat femra kosovare (bashkëshorten dhe vajzën e tij). Viktima kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

LAJME TË TJERA