S’është Prishtina – Kjo është komuna me më së shumti raste në 24 orët e fundit

 S’është Prishtina – Kjo është komuna me më së shumti raste në 24 orët e fundit

114 raste të reja me koronavirus në gjithë vendin në 24 orët e fundit.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 12 raste të reja me koronavirus në rajonin 07

Komuna me më së shumti raste, për dallim nga herët e tjera, del të jetë Ferizaj, me 35 raste.

117 TË SHËRUAR DHE 114 RASTE ME COVID-19!Sot më 03 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, July 3, 2020

LAJME TË TJERA