E shtunë, Shtator 30

ShBA: 3-vjeçari vret me plumb në kokë motrën 1-vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, kuë një 3-vjeçar, qëlloi dhe vrau me armë zjarri motrën e tij 1-vjeçare.

Departamenti i Sherifit të Qarkut San Diego mori një telefonatë në lidhje me të shtënat të hënën rreth orës 7:30 të mëngjesit me orën lokale në një shtëpi në Fallbrook, rreth 55 milje në veri të San Diegos.

Vajza 1-vjeçare kishte marrë një plumb në kokë. Ajo u transportua në Spitalin Palomar dhe vdiq një orë më vonë, thanë autoritetet.

Nuk është e qartë nëse ndonjë nga prindërit ka qenë në shtëpi në momentin e të shtënave./Euronews