“Shpërthen” Baton Haxhiu: Vetëvendosje po sillet sikur e ka “Bombën Atomike”. Krahët e fuqisë politike ia dha AAK e Nisma

 “Shpërthen” Baton Haxhiu: Vetëvendosje po sillet sikur e ka “Bombën Atomike”. Krahët e fuqisë politike ia dha AAK e Nisma

Publicisti Baton Haxhiu ka folur për ardhjen e Vetëvendosjes në pushtet.

Ai ka theksuar se Vetëvendsojes fuqinë ia ka dhënë AAK e Ramush Haradinajt dhe Nisma e Fatmir Limajt.

“Pa AAK-në e Nismën, Vetëvendosje nuk do ta kishte këtë fuqi. Ato parti ia dhanë krahët”, tha ai.

Haxhiu ka folur edhe për partneritetin me LDK-në.Sipas tij, Vjosa Osmani nuk është përfaqësim i LDK-së, dhe se ajo sipas tij, po punon për interesa të Kurtit.Ai ka folur edhe për shkarkimin e Veliut.

Haxhiu në T7, ka theksuar se edhe Albin Kurti edhe Vjosa Osmani kanë qenë për shkarkimin e Agim Veliut.Sipas tij, VV po sillet sikur e ka bombën atomike.

LAJME TË TJERA