Shpërthen dhuna në futbollin shqiptar, futbollistët rrahen me grushte

 Shpërthen dhuna në futbollin shqiptar, futbollistët rrahen me grushte

Një skenë e shëmtuar dhune është regjistruar në minutën e 63-të në ndeshjen Bylis-Laçi e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiorë.

Lojtarët janë përleshur me grushta dhe shkelma, duke na kthyer shumë vite pas. Një moment i paprecedentë, që pritet të ketë pasoje të rënda dhe dënime shembullore nga Komisioni i Disiplinës.

Nuabueze bën boksierin, gjakoset edhe Kuli. Carkanji dhe Nuabueze ndëshkohet me karton të kuq. Të dyja skuadra me 10 lojtarë në fushë. Për më tepër shikoni pamjet e mëposhtme:

LAJME TË TJERA