Shqetësuese: Ky është numri i viktimave nga koronavirusi përgjatë 24 orëve të fundit në vend

 Shqetësuese: Ky është numri i viktimave nga koronavirusi përgjatë 24 orëve të fundit në vend

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se kanë vdekur edhe 8 persona si pasojë e infektimit me Covid-19.

Në total numri i të vdekurve ka shkuar 158. Sipas IKSHPK, të gjithë kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

136 TË SHËRUAR DHE 181 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, July 23, 2020

LAJME TË TJERA