Superliga e Kosovës fillon sot, mësohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së parë

 Superliga e Kosovës fillon sot, mësohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së parë

Edicioni i ri i kampionatit të Kosovës në futboll do të fillojë me ndeshjen Trepça ’89 – Arbëria e Dobrajës.

Takimi do të luhet në ora 16:00 në stadiumin “Riza Lushta”, përcjell GazetaBlic.

Në këtë takim gjyqtarë do të jenë: Alban Shala, Granit Hyseni, Fatlum Jashari dhe gjyqtar i katërt Dardan Çaka.

Kurse, në ndeshjen interesante mes Feronikelit dhe Gjilanit e cila pritet të zhvillohet ditën e diele, ‘bilbili’ kryesor i është besuar gjyqtarit Besfort Kasumi me asistentet Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa dhe gjyqtar i katert Burim Jahmurtarj.

lass="alignnone size-full wp-image-11004" src="https://07press.com/wp-content/uploads/2020/11/Logo-Vector-XHULI-Finale-2-Versione.png" alt="" width="320" height="100" />

LAJME TË TJERA