Tags : AAK

KOMBËTARE LAJME

LAJMI I FUNDIT: Tjetër dorëheqje nga AAK-ja, kësaj radhe nga

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga të gjitha funksionet në parti. Këtë e ka konfirmuar vetë Gashi përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. Gjithashtu, ai konfirmoi se do të vazhdojë të jetë kryetar i komunës, deri në fund të mandatit. Njoftimi i plotë. Të nderuar bashkëpunëtorë, kolegë, […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Këto janë letrat që Kurti e Osmani ua kanë nisur

Albin Kurti u ka dërguar letra të gjitha partive politike. Këtë e ka konfirmuar para pak çastesh zyrtari për media në zyrën e Vetëvendosjes, Arlind Manxhuka, përcjell GazetaBlic. Manxhuka përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” konfirmoi se Kurti përveç partive shqiptare, letra u ka dërguar edhe partive nga radhët e komuniteteve. Njoftimi i plotë.Read More

KOMBËTARE LAJME

LAJMI I FUNDIT: Vjen edhe një dorëheqje nga AAK-ja

Kryetari i degës së AAK-së në Lipjan, Vehbi Imeri, ka paraqitur dorëheqjen nga të gjitha organet e kësaj partie. Imeri ka treguar edhe arsyet e kësaj dorëheqjeje, duke filluar nga mosrealizimi i objektivave të parashikuara deri tek bojkoti i Kryesisë që sipas Imerit angazhoheshin vetëm kur vinte Ramush Haradinaj në vizitë. Letra e plotë e […]Read More

KOMBËTARE LAJME

A do t’ia bëjnë kuorumin Vjosa Osmanit për t’u bërë

Në marrëveshjen parazgjedhore të arritur mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit janë dakorduar që kjo e fundit të kandidojë për Presidente të vendit. Por edhe një subjekt tjetër politik po ashtu ka bërë publike kandidaturën e tyre për këtë post. Disa muaj më parë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës zyrtarizoi kandidaturën e Ramush Haradinaj si […]Read More

KOMBËTARE LAJME

Fillojnë bisedimet për krijim të qeverisë: Kurti ia ofron këtë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka filluar negociatat me liderin e Vetëvendosjes (VV’së), Albin Kurti, për një koalicion pas zgjedhor. Sipas burimeve të Metros, Albin Kurti i ka ofruar Ramush Haradinajt një pozitë të rëndësishme shtetërore dhe bëhet fjalë për ulësen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës. Nga negociatat që […]Read More