E premte, Qershor 2

Etiketë: Aksidenti

Kjo është 17-vjeçarja që ndërroi jetë pasi u godit nga makina në aksidentin në Rogovë (FOTO)

Kjo është 17-vjeçarja që ndërroi jetë pasi u godit nga makina në aksidentin në Rogovë (FOTO)

Kryesoret
Gazeta Sinjali sot raportoi për një aksident trafiku në fshatin Rogovë në Gjakovë ku si pasojë e përplasjes mes dy veturave mbetën të lënduar shtatë persona të cilët u dërguan në QKUK për t’u trajtuar. Plagëve të marra nga aksidenti nuk ka mundur të ju bëjë ballë njëra nga të lënduarat e cila ka ndërruar jetë në QKUK. Këmbësorja që nuk mundi të ju bëjë ballë plagëve të marra është Rita Gashi. Lajmin për vdekjen e 17-vjeçares e kanë bërë të ditur familjarët e saj. Sipas njoftimit mortor, varrimi i të ndjerës do të bëhet më 19.03.2023 në ora 13:00 në varrezat e fshatit Rogovë. “Të dashur familjarë, miq e dashamirë. Te pikëlluar, me dhimbje të thellë ju njoftojm se sot ka ndërruar jetë vajza e dajës Rita. Avdyl Gashi Varrimi i të ndjeres bëhet 19/03/23 dit e diel në ora 13:00 ,...
Dalin pamje të reja: Momenti i aksidentit me tre të vdekur në Tiranë

Dalin pamje të reja: Momenti i aksidentit me tre të vdekur në Tiranë

Kombëtare, Lajme
Janë siguruar pamje nga një kënd tjetër nga aksidenti i dy ditëve më parë në afërsi të TEG-ut në Tiranë. Kamerat fiksojnë momentin, ku shihet se “Audi” i drejtuar nga Klevis Ruçaj teksa po i afrohej rreth rrotullimit ka frenuar fort pasi ndizen dritat e emergjencës, por pavarësisht kësaj manovre, makina ra nga mbikalimi duke lënë pas një bilanc tragjik. Video e plotë e publikuar nga ABC NEWS KËTU https://07press.com/e-dhimbshme-semundja-e-rende-ia-merr-jeten-nxenesit-kosovar/
Ky është personi nga Malisheva që mbeti i vdekur nga aksidenti në Veternik, varroset të shtunën

Ky është personi nga Malisheva që mbeti i vdekur nga aksidenti në Veternik, varroset të shtunën

Kombëtare, Lajme
Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot rrugës për Veternik, ku një këmbësor ka mbetur i vdekur nga automjeti në lëvizje. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Prishtinës, Flora Ahmeti. “Sot rreth orës 14:30 kemi pranuar informatën se në lagjen Veternik, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident, kanë qenë të përfshirë, një këmbësor dhe një automjet në lëvizje”. “Si pasojë e aksidentit, lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”, ka thënë ajo tutje për Gazetën Insajderi, duke bërë me dije se policia ka nisur një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë çuar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasë...
Pamje të rënda nga aksidenti ku vdiq 35-vjeçari, Policia e Kosovës jep detaje për rastin

Pamje të rënda nga aksidenti ku vdiq 35-vjeçari, Policia e Kosovës jep detaje për rastin

Kryesoret
Një burrë 35-vjeçar ka vdekur si pasojë e një aksidenti fatal në Çagllavicë, të enjten në ora 04:40 të mëngjesit. Lajmin për e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.. Automjeti i përfshirë në aksident ka pasur targa të huaja, njofton Policia. “Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ndërkohë që me hetimin e rastit po merret njësiti i trafikut”, ka thënë ndër tjerash Ahmeti. Ekipi T7 ka qenë në vendin e ngjarjes ku edhe ka siguruar pamje, ku makina e të ndjerit shihet e shkatërruar. Për një kohë rruga ka qenë e bllokuar dhe shoferët është dashur të ndjekin rrugë alternative.
Arrestohet shoferi që dje në Drenas goditi për vdekje veteranin e UÇK-së

Arrestohet shoferi që dje në Drenas goditi për vdekje veteranin e UÇK-së

Kombëtare, Lajme
Është arrestuar i dyshuari për aksidentin me vdekje që ndodhi dje në Drenas. Sipas Policisë, ai dyshohet se nga pakujdesia e ka goditur me veturë një këmbësor. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML, kurse i dyshuari është dërguar në mbajtje. I ndjeri është Selver Lladrovci, ish ushtar i UÇK-së. Për të ka shkruar edhe i pari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. Ai dje ka shkruar se Selveri ka qenë veprimtar i guximshëm, pjesëmarrës në demonstrata kundër pushtuesit dhe veteran i UÇK-së, i cili me bindje dhe vetëdije, i takonte rinisë më të vendosur për çlirim. Kontributi i tij atdhetar, do të jetë i paharrueshëm.
Aksidenti në Zhur të Prizrenit muajin e kaluar, vdes edhe personi i dytë

Aksidenti në Zhur të Prizrenit muajin e kaluar, vdes edhe personi i dytë

Kombëtare, Lajme
Në korrik të këtij viti kishte ndodhur një aksident në Zhur të Prizrenit mes një kamioni dhe veture, si pasojë kishte vdekur një person dhe dy të tjerë ishin lënduar. Pas disa ditësh qëndrimi në QKUK, ka vdekur edhe personi i dytë i lënduar në këtë aksident. Njoftohet se viktima ka qenë vozitës i njërit prej automjeteve. Njoftimi i plotë i policisë: AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET/Fsh. Zhur, Prizren, 12.07.2022 – 07:00. Lidhur me rastin, nga QKUK është raportuar se edhe vozitësi mashkull kosovar ka vdekur. Viktima e dytë e këtij aksidenti. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. https://07press.com/aksident-trafiku-ne-rajonin-e-gjakoves-lendohen-tre-persona/
Polici e ngacmon seksualisht mjeken e QKMF`së – Inspektorati merr këtë vendim…

Polici e ngacmon seksualisht mjeken e QKMF`së – Inspektorati merr këtë vendim…

Kombëtare, Lajme
Një zyrtar policor dyshohet se e ka ngacmuar seksualisht një mjeke të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Podujevë, të premten e 22 korrikut. I njëjti dyshohet se e mbajti të mbyllur me forcë brenda zyrës së saj, mjeken e QKMF-në. Rasti është konfirmuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. https://07press.com/mergimtari-nga-suedia-pretendon-se-dikush-ia-terhoqi-1-mije-euro-nga-xhirollogaria-njofton-policine/ Në përgjigjen e tyre thuhet se rasti është raportuar me 22 korrik, për një ngacmim që ishte bërë nga një zyrtar policor. “Duke ju referuar kërkesēs suaj ju njoftojmë se Inspektorati Policor i Kosovës, përkatësisht Departament i Hetimeve me datë 22.07.2022, ka pranuar njoftimin nga Policia e Kosovës se një qytetar ka raportuar një rast të ngacmimit ndërsa i dyshuar në këtë r...